Lateksas – natūrali medžiaga, kuri gaminama iš kaučiukmedžio Hevea Brasiliens sulčių. Čiužiniuose naudojamas dviejų rūšių latekas: natūralus ir sintetinis. Sintetinis lateksas gaminamas pramoniniu būdu. Natūralus lateksas yra minkštesnis už sintetinį bet trumpaamžiškesnis ir labiau bijo temperatūros bei dregmės svyravimų. Dažnai natūralus lateksas maišomas su sintetiniu, kad išgauti optimalias medžiagos savybes.

Vienas iš pagrindinių latekso privalumų – jo taškinis elastingumas. Esant medžiagos apkrovai išsiformuoja tik ta vieta, kuri veikiama svorio tuo metu, o kitas paviršius išlieka nepakitęs. Lateksas yra labai patvari medžiaga, pasižymi gera oro cirkuliacija, tinka įvairaus svorio ar ilgą laiką gulintiems žmonės. Medžiaga yra ypač elastinga, neskleidžia jokio garso, joje nesidaugina dulkių erkutės. Lateksiniuose čiužiniuose nesiveisia bakterijos ir grybeliai.

Lateksas Talalay

Talalay – tai patentuota latekso gamybos technologija, kurios rezultatas – ypatingos kokybės, atvirų molekulių, pralaidus orui lateksas. Šias lateksas gaminamas pagal specialią Talalay technologija (temp. – 30 C), leidžiančia jo svoriui tolygiai pasiskirstyti. Vulkanizacijos proceso metu sušaldyti oro kanalai lieka atviri ir tuo pačiu leidžia orui optimaliai cirkuliuoti.

Šis lateksas yra elastingas, suteikia optimalią atramą kūnui, todėl stuburas išlieka taisyklingos padėties. Ypatingas oro pralaidumas užtikrina optimalią lovos temperatūrą – čiužinys vėsus vasarą ir šiltas žiemą.

Gaminiai iš Latex Talalay – čiužinys Sueno Luxus, čiužinys Sueno Vital, pagalvė Latex Talalay.

Daugiau apie Latex Talalay gamybos procesą rasite čia.